пожарный гидрант подземный чугунный

Підземні пожежні гідрант – пристосування

Підземні пожежні гідранти

У всі часи люди протягом усього свого життя намагаються нажити якомога більше майна. Мова йде не тільки про нерухомість, а й про звичайних речах, без яких сучасна людина не уявляє свого існування. Але завжди була і залишається загроза все втратити одним махом через якогось стихійного лиха. І якщо повінь, урагани або цунамі можливі в певних кліматичних умовах. Те від пожежі ніхто не застрахований.
Тому для боротьби з таким лихом, як пожежа, використовуються спеціальне протипожежне обладнання. Найбільш популярним є пожежний гідрант, який може бути надземного чи підземного типу. Особливістю даного обладнання є те, що встановлювати його необхідно безпосередньо на водопровідній мережі. У нашій країні використовується гідрант підземний. Другий тип обладнання не використовують у зв’язку з відсутністю мереж, які прокладаються над землею. Та й такі конструкції завжди ризикують потрапити в зону ризику, коли їх пошкоджують автомобілем або іншими засобами.
Підземний пожежний гідрант
У разі пожежі тільки швидке гасіння вогню здатне звести до мінімуму втрати. Якщо швидко зреагувати, то можна врятувати не тільки речі, але й життя людей. Тому доступ до встаткування повинен бути забезпечений завжди. Також важливо дотримуватися правил експлуатації протипожежного устаткування, щоб в разі необхідності гідрант завжди був в робочому стані.

Підземний пожежний гідрант – як працює

Для влаштування підземних гідрантів використовують спеціальні колодязі, які виконують роль оглядових і для спостереження за станом трубопроводу. Такі колодязі ми часто зустрічаємо по дорозі на роботу або під час прогулянки у дворі, але ніколи не замислюємося – наскільки важлива ця конструкція для забезпечення безпеки, можливо, всього кварталу.
Ще зовсім недавно на пожежних гідрантах встановлювалися спеціальні водопровідні колонки. У великих містах такі пристосування вже давно прибрали, так як жителів мікрорайонів забезпечили безперебійне постачання водою. Але мало хто знає, що колонки були встановлено на пожежних гідрантах, які можуть стати в нагоді в будь-який момент.
Часто виникають суперечки серед необізнаних людей про те, чому пожежні під час гасіння пожежі використовують воду з гідрантів, а не власні запаси з машин. Тільки в водопроводі води вистачить на гасіння вогню будь-якої інтенсивності. А ось в автомобілі обсягу води вистачить максимум на 10 хвилин.