купить канализационный люк

Каналізаційний люк – класифікація і види

Зміст:

Каналізаційний люк – класифікація

Під кожним містом існує безліч лабіринтів, створених водопровідними і газопровідними трубопроводами, нормальна експлуатація яких – це робота спеціально створених організацій, а доступ до них здійснюють за допомогою оглядових колодязів, в яких встановлюються і пожежні гідранти.

Всі колодязі, без винятку, повинні бути оснащені люками, які можуть відрізнятися між собою в залежності від типу трубопроводів. Ливарне підприємство «Патар» дозволяє купити каналізаційний люк в Україні , Росії, Туркменістані, Молдові, Узбекистані, Казахстані, Грузії.

Наявність каналізаційного люка є основною вимогою для введення в експлуатацію всієї каналізаційної системи. Люки використовуються і для інших систем, таких як зливова каналізація, локальна очисна система або дренаж.

Люк і його складові

Каналізаційний люк в своєму складі має всього дві складових: кришку і обечайку. Варто відзначити, що за допомогою люка здійснюють доступ до системи трубопроводів, а також важливою його функцією є захист системи і, зокрема, людини.

На автомобільних трасах встановлюють посилені каналізаційні люки, які витримують колосальні навантаження протягом тривалого часу. Люки вибирають в залежності від колодязя, його типу і форми. Ще на етапі проектування конструктор визначає, який саме люк повинен бути на колодязі.

У документації найчастіше можна зустріти класифікацію люків в залежності від матеріалу, з яких вони виготовлені. Будь-який каналізаційний люк повинен мати високу механічну міцність, максимальну опірність впливу зовнішніх чинників, відсутність негативного впливу на працездатність колодязя. З огляду на вище перераховані вимоги, конструктор визначає, з якого матеріалу повинен бути виконаний каналізаційний.

Найбільшою популярністю користуються чавунні каналізаційні люки. Такі конструкції здатні витримувати високі навантаження. Крім того, ці люки зарекомендували себе, завдяки своїй довговічності і міцності.

Не так давно з’явилися люки з полімерних матеріалів. Їх використовувати потрібно там, де не передбачаються високі зовнішні навантаження, наприклад, при будівництві приватних будинків. Є ще один вид каналізаційного люка – це бетонний. Такі конструкції використовуються в разі нестандартної форми колодязів, коли необхідно забезпечити повну герметичність споруди.