Чавунний зливоприймальник

Чавунний зливоприймальник – особливості та основні плюси використання

Під час танення снігу чи великої зливи, земля не встигає поглинати воду. Надмірна волога збирається на поверхні і може негативно впливати на стан доріг, будівель. Щоб продовжити строк їх експлуатації, потрібно встановлювати чавунний зливоприймальник, який служить для швидкого відводу води.

Вимоги та особливості

Практично всі зливоприймальники складаються з кількох елементів – спеціального контейнера, кришки та відвідної труби, або без неї. Створюються вони з міцних матеріалів, що мають довгий строк експлуатації, наприклад, пластику чи чавуну.

Конструкція зливоприймальника має витримувати великі навантаження – тиск грунту, великих об’ємів води. Одночасно матеріал повинен чинити супротив різним процесам руйнування, зокрема корозії і не виділяти в навколишнє середовище токсичних речовин. В зв’язку з чим чавун являється одним із кращих варіантів, бо він екологічно чистий, та довговічний. Єдиний недолік – вага.

На сучасному етапі виробляють приймальники для води округлої чи прямокутної форми. Кришка являється захисною решіткою, що виконує наступні функції:

  • не дозволяє тваринам і людям отримувати травми від випадкового наступання на контейнер, а автомобілям провалюватись всередину;
  • бере на себе зовнішні навантаження;
  • фільтрує сміття.

Таким чином, навантаження на очисні споруди зменшується, каналізація не так забруднюється, не створюються затори.

Основні переваги: чавунний зливоприймальник

Позитивними сторонами використання правильно встановлених зливоприймальників можна назвати:

  • зменшення замулення та кількості бруду на прибудинковій території;
  • зниження рівня вологості біля будинків та різних споруд;
  • запобігання появі грибка та гнилі на стінах будівель;
  • захист від затоплення погребів, підвалів;
  • зменшення негативного впливу на фундамент будинків;
  • запобігання ерозії ґрунту та його підмивання;
  • захист від появи великих калюж біля споруд.

До того ж дощова вода не завжди корисна для рослин, її надмірна кількість може призвести до загибелі деяких культурних насаджень, а зливоприймальник зменшує негативний вплив, допомагає воді швидко зійти в землю.

Вибір правильної конструкції залежить від кліматичних умов, розміру прибудинкової території, наявності додаткових негативних факторів, що впливають на строк експлуатації приймальника води, особливостей ландшафту.

Зливоприймальник чавунний – надійна та довговічна конструкція, ідеально підходить для використання в міських системах відводу води, витримує великі навантаження.