Пожежні гідранти ГОСТ: установка

Пожежні гідранти ГОСТ: установка, типи і вимоги

Зміст:

Пожежні гідранти: установка

При розробці проекту на будівництво якогось об’єкту окремим розділом документації розглядається протипожежна система безпеки. До складу цієї системи може входити велика кількість різних пристроїв і пристосувань, але найпопулярнішим все ж залишається гідрант пожежний підземний. Установка пожежного гідранта передбачає пристрій водопровідної мережі на території будівництва. Пожежні гідранти ГОСТ: установка встановлюватися повинен на спеціальну підставку, яка вже кріпиться безпосередньо до існуючого водопроводу. Над гідрантом в більшості випадків влаштовують оглядовий колодязь. Можлива ще й установка пожежної колонки, яка в звичайний час використовується і для господарських потреб. Можливо пристрій гідранта і без колодязя, тоді сам пристрій засипається грунтом.

Вимоги до установки пожежного гідранта

Пожежні гідранти ГОСТ повинні встановлюватися з урахуванням всіх вимог, які строго прописані в нормативних актах. До процесу установки і подальшої експлуатації висуваються суворі вимоги, які необхідно неухильно виконувати, щоб підземний гідрант в будь-який час року і доби був у робочому стані.
Для початку, головна мета пожежного гідранта полягає в участі гасіння вогнищ загоряння. За допомогою цього пристрою можна безперешкодно використовувати воду з зовнішнього водопроводу. Якщо підземний гідрант оснащений пожежною колонкою, вона повинна забезпечувати відкриття і закриття гідранта, а також підключення до нього пожежних рукавів.

Типи пожежних гідрантів

Існує кілька типів пожежних гідрантів ленінградський і московський. Але найчастіше використовують пожежний гідрант московського типу . Цей гідрант облаштований затвором у вигляді пустотілого кульового клапана. Передача води контролюється за допомогою гумового кільця, яке при закритті клапана перешкоджає подачі води. Після закінчення роботи гідранта зайва вода з нього виливається через невеликий отвір, який розташований внизу гідранта.

Сам підземний гідрант виплавляється з міцного чавуну, який відрізняється досить тривалим терміном служби. Також даний матеріал є високоміцним і успішно витримує перепади температур і тисків води. Регулярної заміні підлягають гумові складові гідранта, які необхідно перевіряти кожні півроку.

При розробці проекту на будівництво якогось об’єкту окремим розділом документації розглядається протипожежна система безпеки. До складу цієї системи може входити велика кількість різних пристроїв і пристосувань, але найпопулярнішим все ж залишається гідрант пожежний підземний.

Установка пожежного гідранта передбачає пристрій водопровідної мережі на території будівництва. Та й сам пожежний гідрант підземний встановлюватися повинен на спеціальну підставку, яка вже кріпиться безпосередньо до існуючого водопроводу. Над гідрантом в більшості випадків влаштовують оглядовий колодязь. Можлива ще й установка пожежної колонки, яка в звичайний час використовується і для господарських потреб. Можливо пристрій гідранта і без колодязя, тоді сам пристрій засипається грунтом.