Підземний пожежний гідрант: на охороні спокою

гидрант чугунный купить

Зміст:

Підземний пожежний гідрант – на охороні спокою

Говорити про те, що вогонь є однією з найстрашніших кар божих, просто безглуздо, так як на цю тему написані вже сотні трактатів з різних галузей науки. Тут і філософія, яка розглядає добро і зло, яке чиниться вогнем, і фізика, і хімія, і багато інших наук. Доведено одне: від пожеж рідко коли буває добро, тому з ними треба боротися. З давнини головне знаряддя боротьби проти вогню – це вода. Звичайно, в нинішніх реаліях вода – це не найдієвіший спосіб боротьби з вогнем. Наприклад, її не можна використовувати при гасінні електроприладів. Однак під час загоряння в громадському місці або навіть в лісі ефективність води в гасінні вогню заперечувати складно.
гидрант стальной красный
Прогрес, тісно пов’язаний із загальним розвитком людства, торкнувся і протипожежного устаткування. Від примітивних відер з водою, покривал, багрів та мішків з піском люди прийшли до повноцінних пожежних системам і до злагодженої роботи служб щодо запобігання надзвичайним ситуаціям. Не можна обійти стороною і такий винахід, як гідрант. Пожежні гідранти часто встановлюються в громадських місцях, на підприємствах і навіть на заміських ділянках. Благо, що купити пожежні гідранти  чавунні (а чавун в більшості своїй – це основний матеріал, з якого ллють гідранти і підставки під них) сьогодні можна навіть в Інтернеті.

Застосування пожежного гідранта

Пожежний гідрант чавунний в першу чергу служить для з’єднання пожежних рукавів з трубопроводом центральної системи водопостачання або іншим джерелом цілющої вологи. За своєю будовою гідранти розрізняють на підземні та надземні. Підземні пожежні гідранти встановлюють в колодязях, після чого до них підключають спеціальний пожежний рукав. З такою конструкцією в умілих руках рятувальника ніякої вогонь не страшний.
Що найцікавіше, крім боротьби з вогнем гідрант може застосовуватися і, так би мовити, в більш «мирних» цілях. В сільському господарстві агрономи використовую цей пристрій тому, що з його допомогою, заздалегідь підключивши гідрант до джерела води, можна зрошувати город і більші угіддя.

Підземний і надземний пожежний гідран

Виходячи з суто конструкторської точки зору, найбільш прийнятним є такий вид пожежного гідранта, як підземний. Здебільшого такі гідранти встановлюються в колодязях на спеціальну підставку, яка представляє собою фасонну частину системи водопостачання. Також існують такі гідранти, які встановлюються на трійник, при цьому регулювати напір і подачу води можна за допомогою вентиля на колонці. Колонка встановлюється на гідрант виключно у випадках особливої ​​необхідності. Процес цей технологічно володіє деякою складністю, так як необхідно застосувати конструкцію, що складається з головки, клапана і стояка. Всі ці деталі виробляються з чавуну, а загальна висота конструкції коливається в діапазоні від півметра до 3,5 метрів.
Надземний пожежний гідрант, виготовлений з сірого чавуну, також має свою сферу застосування. У більшості випадків надземні гідранти застосовуються там, де немає можливості вирити колодязь. Зокрема такий тип протипожежного обладнання володіє деякою популярністю серед власників заміських будинків. При наявності багатолітрових ємності з рятівною водою і необхідних пожежних рукавів здійснювати гасіння вогню можна навіть тоді, коли пожежні бригади тільки на під’їзді.
У будь-якому випадку використання чавунних пожежних гідрантів де б то не було є важливою деталлю забезпечення протипожежної безпеки. Адже завдяки своєчасній ліквідації вогнища загоряння вдасться зберегти в цілості й схоронності як матеріальні цінності, так і людські життя.