Подставка пожарная фланцевая ГОСТ

Підставка під пожежний гідрант: для чого вона потрібна

Зміст:

Пожежна підставка фланцева ГОСТ

Підставка під пожежний гідрант ГОСТ є виробом в формі прохідної підставки з виходами для водного потоку, які розташовані співвісно. Цей виріб використовується при влаштуванні гідранта на водовід. Сама установка протипожежного обладнання проводиться безпосередньо на підставку, яка врізається в трубу або кріпиться до неї за допомогою фланців. Саме завдяки підставці забезпечується строго вертикальне положення гідранта, в якому він виконує свої функції безперебійно.

Підставка під пожежний гідрант розміри залежать від розмірів трубопроводу, на якому вона буде встановлюватися. Характеристики пожежних підставок розрізняють по діаметру умовного проходу. Всі розміри пожежної підставки вказані у відповідних нормативних документах. Всі технічні характеристики підставки вказуються безпосередньо на виробі. В абревіатурі пожежного гідранта обов’язково повинен бути зазначений діаметр трубопроводу, з якого береться вода. Якщо є необхідність установки пожежного гідранта посеред траси трубопроводу, то підставка приєднується в розриві труби за допомогою фланців.

Пожежна підставка фланцева види

Пожежна підставка фланцева може бути одностороння (тупикова), двостороння, трійникова і хрестоподібна. Назва кожного виду говорить про кількість отворів для з’єднання з трубопроводом. Крім цих виходів в підставці завжди присутній ще один вихід – для установки пожежного гідранта.

Пожежна підставка під гідрант спочатку може бути розрахована на внутрішній тиск в 1 або 1,6 МПа. Одностороння пожежна підставка встановлюється зазвичай в кінці трубопроводу. Двостороння пожежна підставка кріпиться до водопроводу по його середині і стає частиною водоводу. А вода до пожежного гідранта надходить через додатковий отвір, яке призначене саме для цього.

Підставки пожежні ППФО, ППФД, ППФ

Одностороння підставка позначається абревіатурою ППФО, двостороння – ППФД. Причому в деяких випадках фланцеве з’єднання може бути передбачено не на всіх виходах. У разі, якщо на всіх виходах передбачено з’єднання за допомогою фланців, то абревіатура може бути використана просто ППФ.

Трійник або хрестову підставку використовують в разі, якщо пожежний гідрант необхідно встановлювати в місці розгалуження трубопроводу. Причому на даному розгалуженні може навіть зменшуватися швидкість подачі води або взагалі не змінюватися. Тому підставку під гідрант необхідно встановлювати відповідно до параметрів потоку в трубопроводі.

Детальніше про встановлення пожежного гідранта ви можете ознайомитись на нашому сайті тут .