Система пожежного гидранта та його встановлення

Зміст:

Будова пожежного гідранта

Для боротьби з пожежею використовуються найрізноманітніші методи гасіння вогню. Але всі вони грунтуються на використанні пожежного гідранта, за допомогою якого є можливість забору води з підземних комунікацій. У наших кліматичних умовах найчастіше використовується гідрант пожежний підземний. До пристрою такого обладнання пред’являються особливі вимоги і за ним завжди повинен здійснюватися ретельний догляд.

Пожежний гідрант підземний може бути двох типів: московського або ленінградського. У більшості випадків встановлюється саме московський тип, так як це надійне і доступне обладнання, а головне зручне в плані монтажу. Хоча особливої ​​різниці між цими двома видами пожежного обладнання немає.

Пожежний гідрант складається з наступних основних елементів: кришки, ніпеля з різьбленням, штанги, патрубка, клапана, корпусу клапана і самого корпусу. При виробництві даного протипожежного обладнання найчастіше використовують надійний і довговічний чавун, який має термін служби не менше 18 років. Висота гідранта може відрізнятися, в залежності від глибини розташування комунікацій, і становить від 0,5 м до 3,5 м.

Пожежні гідранти ГОСТ

Пожежні гідранти ГОСТ можуть бути підземними і надземними. Різниця в таких видах пристрою полягає в розташуванні самого пристрою відносно поверхні землі. Оскільки у нас інженерні комунікації знаходяться під землею, то і протипожежне обладнання встановлюється там же.

Пристрій пожежного гідранта обов’язково має бути з максимальною пусковий швидкістю. Також обладнання повинно бути захищене від низьких температур, щоб не допустити промерзання води в ньому. Підземний гідрант обов’язково потрібно захищати від негативного впливу ґрунтових вод, а також від попадання дощових і талих вод.

Установка пожежного гідранта

При установці пожежного гідранта дуже важливо дотримуватися всіх правил монтажу обладнання, щоб не допустити порушення рівня установки клапана і відхилення гідранта від вертикальній площині. Під час експлуатації дуже важливо дотримуватися всіх правил, строго прописані в нормативних документах.

Кожен рік, в осінній та весняний час повинна проводитися планова перевірка протипожежних пристроїв. В рамках такого обстеження обов’язково перевіряються всі деталі і складові на наявність дефектів і пошкоджень, а також на наявність протікань в місцях стиків. Також контролюється пускова потужність гідранта.