Подставка под пожарный гидрант

Підставка під пожежний гідрант: різновиди

Зміст:

Підставка під пожежний гідрант

Коли мова заходить про систему пожежної безпеки, то згадуються різні пристрої і методи боротьби з вогнем. Особливо часто згадують про пожежні гідранти. Тільки ось мало хто згадує про те, що важливу роль в цій системі грає підставка під пожежний гідрант, без якої установка самого протипожежного обладнання практично не можлива.
Підставка під гідрант може бути різних видів. Відмінності є і в розмірах підставок і в способі їх установки на трубопровід. Крім функції підключення гідранта до зовнішнього водопроводу вона може злучити розподільником для потоку води.

Види підставок під пожежний гідрант

В основному, можна виділити наступні види підставок:

  • приварна одностороння підставка під гідрант;
  • пожежна трійникова фланцевая ППТФ;
  • пожежна трійникова фланцевая ППТРФ;
  • пожежна хрестоподібна ПВКФ;
  • пожежна двостороння.

Приварна підставка кріпиться до водопроводу за допомогою зварювання, і оснащена лише одним фланцевим вихідним отвором для гідранта. Вона може мати або не мати дна. А її довжина становить 350 мм. Підставка пожежна фланцевая може мати три або чотири фланцевих отвори для установки гідрантів. Також дані підставки часто використовують в якості розподільників води.
Варто також відзначити, що кожна пожежна підставка фланцевая ГОСТ має свої технічні характеристики: робочий тиск, геометричні розміри, міцність матеріалу і т.д.

Для чого служить підставка під гідрант?

Пожежна підставка під гідрант є не тільки підставою для протипожежного обладнання. Це перехідник між пожежним гідрантів і водопровідною системою, який може також служити в ролі розподільника потоку. Таким чином, саме до підставці можна приєднати кілька пожежних рукавів відразу.
Сама підставка з’єднується з трубопроводом і гідрантів за допомогою фланцевого з’єднання. Таким чином, запобігає витік води під час використання гідранта, а також в період його «простою». Це досить важлива функція, так як через витоки може реально знизитися натиск води під час гасіння вогню.
Дуже важливо, щоб підставка під пожежний гідрант встановлювалася відповідного діаметру. У більшості випадків підставки виконуються з перевіреного роками чавуну. Правда, сьогодні дуже часто можна зустріти і сталеві підставки. Варто відразу ж сказати, що незважаючи на свою легкість, в порівнянні з чавунною підставкою, сталева – все ж поступається своєму аналогу і по міцності, і по довговічності.