люк важкий

Каналізаційний люк і його модифікації

Зміст:

 

Каналізаціонний люк дорожній і його різновидності

Про роль каналізації все знають не з чуток. І пристрій каналізаційного колодязя неможливо без установки каналізаційного люка. Є різні модифікації люків для колодязів, також ці конструкції можуть виконуватися з різних матеріалів.

Люк важкий каналізаційний

Наприклад, на великих трасах, де передбачено інтенсивне рух важкого транспорту, встановлюють люк важкий. Тому при будівництві нових доріг, а також при ремонті існуючих, часто виникає питання – де люк важкий купити? Ці конструкції здатні витримувати навантаження від 250 кН при масі 120 кг. Найкраще люк важкий використовувати на міських дорогах, а ось на магістралях міжміського призначення краще використовувати важкий магістральний люк з номінальним навантаженням від 400 кН.

Люк середній і легкий каналізаційний

На проїжджій частині парків, тротуарах, де передбачено рух транспорту і на автостоянках встановлюють люк середній. Його вага не перевищує 95 кг, а номінальне навантаження складає більше 125 кН. На пішохідних зонах краще використовувати люк легкий вагою 45 і 60 кг.
Люк каналізаційний виконує кілька захисних функцій. Завдяки цій захисної конструкції людина ніколи не впаде в колодязь. Також не буде засмічуватися оглядовий шахта. Не варто забувати і про неприємний запах, який поширюється з каналізаційного колодязя, і саме каналізаційний люк запобігає його.

Чувуні каналізаційні люки

Таким чином, для кожного каналізаційного колодязя необхідна кришка. Тільки, в залежності від умов, потрібно вибрати відповідну модель. У більшості випадків каналізаційні люки використовують саме з чавуну. Цей матеріал відрізняється високою міцністю, герметичністю і довговічністю. Люки каналізаційні чавунні можуть прослужити майже 100 років. Тільки такі конструкції досить дорогі і не обов’язково їх використовувати на приватних територіях.

В даному випадку краще використовувати більш дешеві конструкції з полімерпесчаних або композитних матеріалів, які мають більш низьку міцність і вартість. Тільки для приватної території не потрібно використовувати більш міцні каналізаційні люки. На тротуарах і газонах часто використовують пластикові люки, які відрізняються довговічністю, стійкістю до перепадів температур і низької вартістю. Такі конструкції також є безпечними з точки зору виникнення іскри.

При необхідності витримувати великі механічні навантаження можна використовувати композитні люки, які здатні витримувати до 40 тонн. Дані конструкції також досить добре переносять перепади температур і відрізняються довговічністю.