підставка під гідрант купити

Пожежна підставка під гідрант фланцева ГОСТ

Зміст:

Підставка під гідрант

Для того, щоб мати можливість вчасно і без перебоїв загасити пожежу, використовуються спеціальні пристосування, такі як пожежні гідранти. Їх спочатку встановлюють на водопровідних мережах, щоб мати доступ до води. Тільки варто враховувати той факт, що для установки обладнання необхідна підставка під пожежний гідрант, яка і встановлюється безпосередньо на сам водогін.

Вже з назви можна говорити про призначення даного обладнання. Тільки пожежна підставка виконує і інші ролі. Це своєрідний перехідник між трубопроводом і самим пожежним гідрантом. Також пожежна підставка виконує роль розподільника водного потоку, що дає можливість використовувати одночасно кілька пожежних рукавів.

Пожежна підставка під гідрант кріпиться до трубопроводу за допомогою фланцевого з’єднання, що дозволяє уникнути витоків води. Правда, дане обладнання двічі на рік підлягає якісній перевірці на наявність протікань. Причому, протікання не повинні бути присутніми ні в якому режимі.

Як встановлюється підставка під гідрант

Підставки встановлюються на водопроводи, в яких тиск води становить до 1,6 МПа. Діаметр таких водопроводів може становити до 300 мм. У більшості випадків підставки виготовляють з міцного чавуну. Але можна зустріти підставку і зі сталі. Вибір в сторону другого варіанту падає лише тому, що сталева підставка набагато легше по вазі. А ось що стосується інших характеристик, то сталь сильно поступається чавуну за терміном експлуатації і міцності.

Підставка під гідрант і її типи

Існує кілька типів підставок під гідрант. Зазвичай їх поділяють за типом пристрою на зварну і фланцеву. Підставка зварна кріпиться до трубопроводу за допомогою зварювання і виконує роль тільки підставки під гідрант.Підставка пожежна фланцевая влаштовується на водопровід шляхом фланцевого з’єднання. Такі підставки можуть мати кілька відводів, максимум чотири, і встановлюються без проблем на різні трубопроводи, навіть з азбестоцементу.

Варто відзначити ще одну перевагу, яким відрізняється підставка під пожежний гідрант ГОСТ фланцевая – це можливість її установки на водопровід діаметром до 300 мм. Під час установки підставки потрібно розуміти, що важливим елементом є якісна теплоізоляція, так як не можна допустити промерзання води в підставці або гідранті. Також обов’язково потрібно передбачати установку герметичних прокладок для забезпечення щільного стикування з трубопроводом.