подставка пожарная

Підставка під пожежний гідрант та їх класифікація

Підставка під пожежні гідранти

Під час гасіння пожежі та пожежної команді, і звичайним людям, які бажають врятувати від вогню своє добро, необхідно діяти гранично злагоджено і всіма силами боротися з вогнем. Дуже сумно, якщо є все спеціальне обладнання для гасіння пожежі, але немає найголовнішого – того, чим потрібно гасити вогонь, води. Своєчасна і безперервна подача води для прибулих пожежних машин дозволить впоратися з вогнем значно швидше, ніж собі можна було уявити.

До появи перших трубопроводів люди збирали воду на екстрені випадки в спеціальні баки і цистерни. Звичайно, при гасінні пожежі з таких запасів не можна було зробити достатній тиск, щоб можна було втихомирити вогонь. Коли в містах з’явилися перші трубопроводи, боротися з вогнем стало значно легше. Зокрема були створені такі особливі пристрої, як пожежні гідранти. Завдяки їм забезпечувався тиск води, що надходить із системи центрального водопостачання.

Устаткування гідрантів спеціальними підставками

Більшість пожежних гідрантів обладнано спеціальними підставками. Вони необхідні для установки гідрантів безпосередньо на водопровідні труби, однак також їх мета полягає в забезпеченні переходу між гідрантом і водопроводом і розподілі потоків води на кілька відводів. В даний момент існують підставки під гідранти, які забезпечують максимум чотири відведення.

Однією з найбільш поширених і універсальних в плані реалізації сполучної і кріпильної функцій є підставка під гідрант ППДФ_Ч. Її найчастіше закуповують в оптовому форматі для забезпечення нормальної робочої діяльності гідрантів на міських вулицях, підприємствах і в заміських будинках.

З’єднання підставки з гідрантом та підставки з водопроводом забезпечується за рахунок фланців. Основним матеріалом для виробництва фланців служить нержавіюча або якісна конструкційна сталь. Як і в усьому, що пов’язано з водою, додаткову герметичність забезпечують за рахунок спеціальних прокладок.

Чим більше надійними будуть з’єднання у всіх деталях системи «водопровід-підставка-гідрант», тим менше буде протікань, а значить, і сама працездатність системи буде задовольняє як під час гасіння вогнища загорянь, так і під час, коли гідрант залишається незайманий. Інакше уникнути ще більших людських жертв і матеріальних збитків просто не вдасться.

Класифікація підставок під гідрант

Основний матеріал для виготовлення підставок під гідрант є чавун. Хоча є й такі, які виконані зі сталі. І сталеві, і чавунні підставки мають свої переваги і недоліки. Чавунні підставки відрізняються своєю надійністю і довговічністю в експлуатації. Сталеві ж значно легше по вазі, тому їх простіше монтувати. Правда, велику вагу чавунних підставок під гідрант може бути одночасно і плюсом, і мінусом. Чавунні підставки, банально кажучи, значно складніше від’єднати і здати на металобрухт.

На багатьох підставках можна помітити маркування у вигляді абревіатури. Нею позначається кількість відводів. Наприклад, підставка під гідрант з одним відведенням позначається як ППФО, з двома – ППДФ, з трьома – ППТФ, з чотирма – ПВКФ (хрестова). Є й такі підставки, які зовсім не мають відводів. Вони є глухими звареними і позначаються абревіатурою ППС. На нашому сайті ви можете замовити такі види підставок під пожежні гідранти:

Звичайно, перевірка і гідранта, і підставки під нього є досить важливим заняттям, адже завдяки одному забезпечується постійна готовність всієї системи. Гідрант і підставка повинні знаходитися в ідеальному робочому стані для успішної боротьби зі раптово виниклої вогнем. Профілактика та планові огляди – невід’ємна частина нагляду за цим обладнанням.