Люки оглядових колодязів: середні, важкі та середні

люки смотровых колодцев

Зміст:

Люки оглядових колодязів

Міські жителі розуміють, наскільки важливі підземні комунікації, і наскільки важливу роль виконує кожна інженерна система. Не важливо, мова йде про каналізацію, систему водопостачання або газопостачання. Щоб все функціонувало чітко і без перебоїв, повинна бути забезпечена якісна робота кожного елемента, який входить до складу системи.
Щоб мати доступ до підземних комунікацій в разі їх поломки або для обстеження елементів системи, влаштовують оглядові колодязі. Щоб не допустити проникнення до комунікацій сторонніх осіб, ці колодязі оснащуються каналізаційними люками. Залежно від місця розташування оглядового колодязя встановлюють різні типи люків, виконані з різних матеріалів.
Залежно від навантаження, які повинен витримувати люк, такі пристрої поділяють на легкі, середні і важкі. Перший варіант встановлюють в місцях, де не передбачені завеликі навантаження. Найчастіше це парки, приватні двори і тротуари, де не передбачено рух транспорту. Такий виріб також називають люк каналізаційний садовий.
люк оглядовий

Кришка для каналізаційного колодязя

Комусь може здатися, що каналізаційний люк не є настільки важливою конструкцією, щоб їй приділяти багато уваги і часу. Але насправді кришка для каналізаційного колодязя є елементом, який виконує досить важливу роль. Йдеться про безпеку самої системи підземних комунікацій від проникнення зловмисників, а також про безпеку людей, тварин і транспорту від падіння в такі оглядові колодязі.
Тому існую спеціально розроблені стандарти, в яких чітко прописані всі вимоги до того, як повинні влаштовуватися оглядові колодязі і каналізаційні люки зокрема. Основним матеріалом для виготовлення кришки для люка є чавун, але часто можна зустріти каналізаційні люки з пластику, полімерних матеріалів і ін.

Люк оглядовий з чавуну

Люк оглядового з чавуну – це корпус з однією кришкою, який встановлюється на горловину. Діаметр цієї горловини становить 0,7 м, а прохід має діаметр 0,62 м. У залежності від типу люка по навантаженнях відрізняється і їх вага. Наприклад, легкий люк може важити не більше 60 кг, а конструкція, яку встановлюють на проїжджій частині – більше 130 кг.
Оглядові колодязі можуть відрізнятися за своїм типом і встановлюються в певних місцях. Незалежно від їх призначення пристрій в більшості випадків відбувається однаково, і в складі конструкції присутні ті ж елементи.
Купити люк оглядовий Ви можете на нашому сайті, перейшовши за посиланням тут .