канализационный люк

Канализаційний люк і для чого він потрібен

Зміст:

Каналізаційний люк

Всі ми, йдучи вулицями чи парком, зустрічаємо на проїжджій частині каналізаційні люки. Їх використовують зараз всюди, і в комунальному господарстві, і на приватних територіях. І, що найголовніше, це не просто конструкція, яка позначає вхід в каналізацію. Це захисна конструкція, яка забезпечує безпеку тварин, людей і автомобілів.

У більшості ми звикли до каналізаційних люків, зроблених з чавуну. Але мало хто знає, що навіть чавунні люки мають свою класифікацію, згідно з якою існують люки від легкий до надважких. При будівництві приватного будинку також виникає потреба купити каналізаційний люк , так як завжди є необхідність влаштування системи відводу поверхневих і дренажних вод. У таких випадках можна встановити люк з будь-якого матеріалу, більш легкого і дешевого в порівнянні з чавунним.

Важливість каналізаційних люків

Так ось, ми не помічаємо важливості таких люків, поки не трапиться біда і ми не провалимося туди або хтось інший. У шкільній програмі повинна проводитися лекція з приводу того, що необхідно робити, якщо ти або твій товариш провалився в каналізаційну шахту. В першу чергу, фахівці радять відразу ж кликати на допомогу. І в той же час озирнутися – практично завжди в таких колодязях присутні спеціальні сходи. Якщо є можливість самовільно вибратися з шахти, то не варто зволікати.

В іншому випадку, коли можливості вибратися немає, треба стукати, кричати і кликати на допомогу. Мережі в каналізації зазвичай немає, то можна сміливо набирати номер служби екстреної допомоги (на території України – це 112).

Уже після того, як вам вдалося вибратися з каналізаційної шахти, потрібно потурбуватися про те, щоб туди більше ніхто не впав. Тому за таку недбалість повинні відповідати комунальні служби. Підприємство, якому належить цей колодязь, змушений буде вам виплатити компенсацію за завдані збитки.

Проблема відкритих люків

Проблема відкритих люків завжди актуальна. Справа в тому, що чавунні вироби часто крадуть з метою подальшого продажу на скупці металів. А не скрізь можна люки чавунні замінити на конструкції з інших матеріалів, які не будуть так залучати злодіїв. Де є можливість, навіть встановлюють бетонні люки, але це ускладнює роботу фахівців під час ремонту. Для того, щоб такий люк відсунути, потрібно використовувати спеціальну техніку.

А залишати відкритими люки не можна, так як деякі з них є досить глибокими, і провалитися туди може бути небезпечно для життя.