Люк каналізаційний з запірним пристроєм

Люк каналізаційний і запірний пристрій

Дуже часто, коли ми дивимося на каналізаційний люк, то бачимо на ньому запірний пристрій. Яка основна функція такого пристрою полягає в тому, щоб захистити оглядовий колодязь, та й сам люк від розкрадання. Та й на автомагістралях встановлювати потрібно кришки, які не будуть повертатися з-за постійних навантажень від автомобілів. Тому тут дуже гостро стоїть питання про те, щоб купити люк каналізаційний із запірним пристроєм.

Запірний пристрій на каналізаційний люк

Сьогодні ринок пропонує люк каналізаційний ГОСТ в різних варіаціях і з різних матеріалів. У деяких оглядових колодязях встановлюють по дві кришки – одна виконує просто захисну функцію, а друга – із запірним пристроєм. Найчастіше використовується люк каналізаційний чавунний. Запірна кришка, яка знаходиться під запірним пристроєм, завжди набагато легше, і виготовляють її зі сталі.
люк канализаційний
Запірний пристрій може бути виготовлено в декількох варіантах. Є також варіанти, коли кришка каналізаційного колодязя може бути оснащена не тільки запірним пристроєм, але і шарнірними кріпленнями, за допомогою яких вона кріпиться до корпусу.

Як запірний пристрій охороняє каналізаційний люк

Запірні пристрої можуть бути виготовлені в різних комбінаціях, і вибір такого з’єднання залежить від побажань замовника. Є варіант, коли замок може бути виконаний з секретом. Запірний пристрій схожий на прапорця з’єднання між корпусом і кришкою люка. Другий варіант запірного пристрою – це різьбове з’єднання, за допомогою якого з’єднуються корпус і кришка. Тут з секретом вже болт. Ще один варіант – це розпірний механізм, який спрацьовує відразу ж після закриття кришки.
Каналізаційний люк є дуже важливою частиною пристрою оглядового колодязя. Залежно від місця розташування колодязя, і номінальних навантажень, які повинна сприймати кришка, встановлюють каналізаційні люки різних модифікацій. Залежно від номінального навантаження чавунні люки можуть бути важкі, середні і легкі.
У місцях, де не передбачені великі навантаження, можна встановлювати кришки для каналізаційних люків, виконані з інших матеріалів. Часто використовують пластикові, композитні або полимерпесчанні люки, які також відрізняються довговічністю і хорошими характеристиками міцності. Крім того, такі люки мають набагато нижче вартість в порівнянні з чавунними, тому найчастіше їх використовують на приватних територіях і паркових зонах.