пожарные краны

Пожарные краны – ливарне виробництво Патар

Кран пожежний

Пожежні шафи, в яких знаходиться обладнання, призначене для гасіння вогню, ми бачимо з самого дитинства. При малому осередку загоряння більшість користується звичними вогнегасниками. Тільки вони ефективні при невеликих осередках займання, та й термін їх пожежогасіння недовгий.

Завжди найефективнішим і найдоступнішою речовиною для гасіння пожежі була проста вода. Тому на підприємствах і в житлових будинках встановлюється пожежна система, принцип роботи якої ґрунтується на воді. Щоб мати можливість підключення до водопровідної мережі, необхідно встановити кран пожежний .

Пожежні крани і їх підключення

Для гасіння пожеж передбачають спеціальний протипожежний водогін, який в більшості випадків з’єднується з господарським. Кран пожежний можна підключити безпосередньо до водопровідної мережі або до пожежного гідранта. За допомогою даного устаткування можна регулювати процес подачі струменя, а також стежити за її тиском.

Дане протипожежне обладнання повинно знаходитися в легко доступному місці, а приміщення повинно добре опалюватися в холодну пору року. Загалом, пожежні крани ставитися до простого пожежного обладнання, дія якого розрахована тільки для початкових стадій пожежі.

Ще однією особливістю пожежного крана є те, що з його допомогою можна регулювати не тільки кількість води, але і її тиск. Що стосується офісних співробітників, то користатися пожежним краном повинні вміти абсолютно всі. На великих підприємствах відповідальним за обладнання призначається окрема людина. За справність може відповідати і сам керівник.

Перевірка працездатності пожежних кранів

Регулярно повинна бути проведена перевірка працездатності обладнання. Також існують вимоги, які припускають перекочування крана на новий шов. Перевіряються запірні клапани і засувки – це повинно проводитися двічі на рік. Стан насосів перевіряється раз на місяць.

Які можуть бути несправності у пожежного крана? Тут варто відзначити корозію металевих виробів, а також знос запірного клапана. Перевірка на наявність зазначених несправностей проводиться двічі на рік. Також фахівцями повинна бути проведена перевірка пожежного крана на водоотдачу. Всі результати випробувань повинні бути занесені до відповідних документів, форма яких представлена ​​в нормативних документах.

Взагалі, звід правил пожежної безпеки – це нудні і незручні нормативи. Люди на них часом реагують з явною зневагою. Тільки правильне виконання цих нудних норм здатне врятувати життя не однієї людини.