Каналізаційні люки

Каналізаційні люки на міських вулицях

Каналізаційні люки на вулицях міста

Відкриті колодязі каналізації – це потенційна небезпека для дорослих, дітей, тварин, транспорту і причина неприємного запаху з каналізації і велика ймовірність попадання великого і дрібного сміття в каналізаційні труби. З цих причин потрібно вчасно купувати хороші, міцні, надійні і довговічні каналізаційні люки.
Існують різні типи люків, основні з них це:

    • {Л} – легкий люк . Призначені для навантаження близько двох тонн.
    • {С} – середній люк . Добре витримує приблизно п’ятнадцять тонн ваги.
    • {Т} – важкий люк . Вони розроблені для навантажень більше двадцяти п’яти тонн.

Ціна каналізаційного люка

Ціна каналізаційного люка залежить також і від матеріалу виготовлення, і від розміру, і від фірми виробника. Наприклад: бетонні, пластикові, металеві, чавунні, полімерні, гумові, композитні і так далі. Найпопулярніші з них це чавунні і пластикові. Ціна чавунних від трьох до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Полімер-піщані люки значно поступаються іншим в ціні, менш довговічні і витримують невелике тиск вагою. Пластикові трохи дешевше. Деякі фірми пропонують послуги виготовлення люків з будь-яким логотипом, орнаментом, гербом, знаком і так далі. Крім перерахованих моделей, виготовляються люки з внутрішньою кришкою, замком, герметичні і люки різних форм – квадратні, овальні і круглі люки. Якщо підбирати люк наприклад для установки на території приватного будинку, то не варто переплачувати купуючи чавунний, або люк на замку. Пластикового буде цілком достатньо. А ось на дорогах і під’їзних площах важкі люки підійдуть куди більше.

Виготовлення люків

Люки і ремонтні вставки повинні бути виготовлені за вимогами стандартів (ГОСТ) і відповідати робочим кресленням. У ГОСТ вказані основні параметри і розміри люків, в залежності від області застосування. Залежно від цього заводом виробником на люк наноситься маркування: (В) – (на водопровідні магістралі), (ПГ), (Г) – (для підземного та наземного пожежних гідрантів), (К) – (каналізаційні системи), (Д) – (дощові системи каналізації), (ТС) – (теплові системи), (Т, МТС, ГТС) – (для облаштування телефонних ліній). Це маркування допомагає розрізняти які конструкції необхідно використовувати для певної інстанції.
Замовити або купити каналізаційні люки можна на нашому сайті за низькими цінами.