Як замаскувати каналізаційний люк на присадибній ділянці

замаскувати каналізаційний люк

Виконуючи ландшафтне проектування сучасної присадибної ділянки не обійтися без інженерних комунікацій, включаючи і каналізацію. Це люки колодязів, вентиляційні труби, септики, крани, тощо. Зазвичай ці об’єкти виглядають не особливо естетично, відверто псуючи ландшафтний дизайн ділянки. Бажання якось замаскувати каналізаційний люк їх є цілком природним. Головне – така можливість є, причому варіантів декору існує безліч.

Основний принцип, на який слід орієнтуватися при проведенні декоративних робіт, – це обов’язкове забезпечення доступу до об’єкта. Його треба приховати від очей або замаскувати, але так, щоб була можливість у будь-який момент безперешкодно провести чистку або ремонт.

Як замаскувати каналізаційний люк в природному ландшафті

У виборі декору слід виходити з того, яка поверхня оточує люк. Якщо люк каналізаційний знаходиться посередині стриженого газону, то на піддоні слід висадити ту ж траву. Якщо люк розташований на поверхні, декорованого мульчею, то можна піддон наповнюється нею ж. При такому підході об’єкт не буде виділятися на загальному тлі.

Однак можна поставити за мету не лише приховати люк, але і перетворити його в декоративну родзинку ділянки, для цього маскування повинна виглядати незвично і привертати до себе увагу. Для цього можуть використовуватися декоративні кришки на люк. Наприклад, любителі садової скульптури і малих архітектурних форм можуть закрити люки фігурками тварин, птахів, жанровими сценками, тощо.

Недорогий спосіб замаскувати люки – це зробити над їх поверхнею невелику природну композицію. Для цього неглибокий піддон, що збігається по формі з об’єктом маскування, заповнюють землею. Зверху розташовується композиція з будь-якого природного матеріалу, наприклад, з шишок або каменів.

Цікавий варіант – виконати маскування плоскими зрізами дерева або імітацією невеликих пеньків. Щоб користуватися таким декором було зручно, діаметр цих об’єктів повинен бути трохи більше діаметру люка.

Популярно оформлення люка кришкою, що імітує камінь різних форм. Декоративне каміння виготовляють з легких полімерних матеріалів, вони мають форму півсфери, і накривають люк зверху. Маючи невелику вагу, імітація каменю дуже мобільна, що є одним з головних якостей таких об’єктів. Ще одним плюсом в даному випадку можна вважати довговічність і міцність матеріалу, з якого зроблений штучний камінь.

Отже, якісно та креативно замаскувати люки – дуже просто та доступно кожному.