люк из чугуна

Види каналізаційних люків

Вибирати люк для каналізації необхідно особливо відповідально, адже сьогодні на ринку запропоновано велику кількість видів виробів, які різні за своїми характеристиками, а також способу застосування. Ви можете знайти будь-який виріб – від самого легкого до важкого. Тому люк легкий можна знайти в інтернет-магазині, який спеціалізується на продажах подібних виробів.

Люки для каналізацій є предметами, які повинні захищати підземні комунікації від дощу, снігу, зовнішніх забруднень і проникнення сторонніх осіб. Також люк забезпечує безпеку перехожим людям і тваринам.

Мета установки каналізаційного люка

Якщо детально розглядати мети установки каналізаційних люків, то можна визначити наступні пункти:

  • швидкий доступ до комунікацій під землею;
  • захист комунікацій від опадів і зовнішніх впливів;
  • захист від проникнення сторонніх осіб;
  • безпеку для людей, тварин, транспорту.

На люках часто зустрічаються написи у вигляді абревіатури – вони повідомляють про те, який тип комунікацій знаходиться під землею. Видів люків чимало, тому потрібно визначитися з передбачуваною на нього навантаженням. Розглянемо, які є види каналізаційних люків:

  • композитний;
  • чавунний;
  • пластиковий;
  • полімерпіщаний.

Полімерпіщаний люк – популярний через оптимального поєднання ціни/якості. Застосуються такі люки можуть з обмеженням ваги. Максимально допустима навантаж – 40 тонн. Це означає, що такі вироби найчастіше застосовуються для домашнього господарства.

Композитний люк – практично такий же люк, як і полімерпіщаний вид. При виготовленні полімер розплавляють і заливають в ємність, потім пресують в спеціальну форму. Така особливість виготовлення дає можливість люка витримувати великі навантаження.

Каналізаційний люк з чавуну – варіант класика, який знає кожен. Такі вироби в основному застосовують на міських вулицях. Переваги вироби в тому, що воно може забезпечити достатню витримку під впливом високих навантажень.

Люк з пластика (садовий) – легке виріб, застосовується з метою закриття доступу до комунікацій в паркових ділянках, садах і т.д. Вони мають найменший вагу в порівнянні з іншими видами виробів. Це вимагає установки додаткових замків, так як даний люк можна легко зрушити з місця і відкрити доступ до комунікацій. Замки додають безпеки, адже відкрити такий люк може навіть дитина.