Україна збільшила експорт в першому кварталі на 28%
Україна збільшила експорт в першому кварталі 2017 року на 28 відсотків до 12,4 мільярда доларів, повідомили в прес-службі міністерства економічного розвитку і торгівлі України в понеділок. У міністерстві відзначили, що зростання обсягів експорту товарів демонстрували майже всі галузі економіки, за винятком деревообробної.
Зростання експорту товарів в звітний період був забезпечений за рахунок зростання продажів: руд і концентратів залізної руди (на 331,9 мільйона доларів), олії соняшникової (на 315,7 мільйона доларів), соєвих бобів (на 225,9 мільйона доларів), прокату плоского гарячекатаного (на 190 мільйонів доларів), кукурудзи (на 140,4 мільйона доларів), напівфабрикатів зі сталі (на 125,2 мільйона доларів), цукру (на 116,3 мільйона доларів), пшениці (на 110,6 мільйона доларів) , феросплавів (на 100,7 мільйона доларів), ячменю (на 65,8 мільйона доларів).
Серед регіонів України майже всі демонстрували зростання поставок товарів на зовнішні ринки. Винятками тут стали тільки 2 області – Луганська та Одеська. У першому кварталі 2017 року експорт зріс в дев’яти регіонах: місто Київ, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Полтавська, Миколаївська, Київська, Вінницька та Львівська області. Сумарний позитивний внесок цих регіонів склав 29,5 п.п., що склало 85,0 відсотків загального приросту експорту.
Основним торговим партнером України в експорті товарів в першому кварталі 2017 залишається Європейський Союз (38,4 відсотка), при цьому частка Росії становила 9 відсотків.