Продажі китайських металургів на найвищому рівні

Продажі китайських металургів на найвищому рівні

Зусилля уряду Сі Цзіньпіна з утримання зростання економіки на рівні 6,5 відсотків в рік, схоже, можуть увінчатися успіхом. Основним драйвером зростання китайські комуністи вибрали збільшення державних інвестицій в будівництво нового житла та інфраструктури. Продажі металопродукції, частка якої в будівельних проектах досягає 30 відсотків, знаходяться на найвищому рівні за останні 5 років.
Ціни на арматуру ростуть, незважаючи на наполегливі повідомлення про новий виток надвиробництва і вже перевищили рівні «благополучного» 2012 року. У понеділок середня ціна арматурної сталі в Китаї зросла до 4 048 юанів (приблизно 522 долара) за тонну, що на 21 відсоток більше, ніж на початку поточного року і майже вдвічі дорожче торішнього мінімуму.
Інший металомісткий сектор економіки КНР – машинобудування – також знаходиться на підйомі за рахунок зростання попиту на великовантажних і спеціальну автомобільну техніку. Продаж екскаваторів протягом перших чотирьох місяців поточного року зросла до найвищого рівня з 2012 року. Бульдозери продаються на максимумі 2014 року і їх продажі продовжують збільшуватися двозначними цифрами. Komatsu Ltd, другий за величиною світовий постачальник такого обладнання, повідомив минулого тижня, що його обладнання використовується в КНР на 14 відсотків частіше, ніж роком раніше, і користується найвищим попитом за, по крайней мере, 12 місяців.
Експорт сталі в перші чотири місяці поточного року знизився на чверть, на тлі збільшення виробництва, що є безсумнівним знаком здорового внутрішнього попиту. Споживання сталі в Китаї буде розширюватися приблизно на 3 відсотки в цьому році, заявили в Deutsche Bank AG.
Morgan Stanley відзначає значне скорочення запасів металопродукції на складах китайських трейдерів і прогнозує подальше зростання попиту.
«Ми очікуємо, що можливо лише незначне уповільнення темпів зростання», – резюмує економіст Goldman Sachs Ендрю Тілтон.