Пожежні гідранти: різновиди та установка

пожежні гідранти

Зміст:

Пожежні гідранти: види і установка

Пристрій протипожежної системи передбачає установку пожежного гідранта. Це пристосування допомагає пожежним під час виникнення пожеж швидко впоратися з вогнем. Гідрант встановлюється безпосередньо на підставку, яка встановлюється на водопровід, і з якого і береться вода під час боротьби зі стихією.
пожежний гідрант
Є два основних типи пожежних гідрантів: підземний і наземний. У нашій країні встановлюють підземний пожежний гідрант ГОСТ . Його розміщують в спеціальному оглядовому колодязі, а зверху в багатьох випадках ще встановлюється і пожежна колонка, яку часто використовують в господарських потребах. Пожежний гідрант надземний встановлюється тільки в тих випадках, коли система водопроводу знаходиться над землею. У наших кліматичних умовах такі пристрої недоцільні, тому що вимагають додаткових коштів.

Пожежні гідранти: установка

Бувають випадки, коли підземний пожежний гідрант встановлюється без пристрою оглядового колодязя. У такому випадку його так само встановлюють на підставку, а потім просто засипають ґрунтом. В даному випадку гідрант засипається в повному обсязі. Верхня частина просто ховається під килим. Уже в разі відбору води, на гідрант зверху встановлюється пожежна колонка з двома вихідними патрубками.
пожежні гідранти
Якщо розглядати варіант надземного пожежного гідранта, то хорошим прикладом такого пристрою є гідрант з надземної колонкою, яка використовується в господарських потребах, і в разі потреби – для гасіння пожежі. Гідранти ГОСТ сьогодні встановлюють у всіх житлових мікрорайонах, а також на великих підприємствах. До даного пристрою завжди повинен бути забезпечений підхід, щоб була можливість скористатися ним у будь-який час доби і пори року.

Пожежні гідранти: технічний стан

Дуже важливим моментом є й те, що пожежні гідранти завжди повинні бути в справному стані. Тому за їх технічним станом ведеться ретельне спостереження, і двічі на рік ці пристрої піддаються випробуванням. Крім випробування водою і тиском, фахівцям потрібно проводити ретельний огляд всіх складових гідранта відсутні сліди витікання води. Перевірці також підлягає і якісне відкриття і закриття крана в разі потреби.
Під час гасіння пожежі пожежники відразу ж приєднують рукави до гідрантів і використовують воду саме з водопровідної мережі. Тому й важливо завжди тримати доступ до таких гідрантів відкритим.