Типи пожежних гідрантів

Типи пожежних гідрантів

Пожежний гідрант або чим гасити вогонь

Щоб побороти руйнівну стихію вогню, можна використовувати багато різних методів. Тільки всі вони припускають наявності пожежних гідрантів. Так що це за пристрій і який його принцип роботи та які типи пожежних гідрантів існують?

Гідрант є водозабірних пристосуванням, яке встановлюється на об’єктах з метою боротьби з можливим загорянням. Одним словом, гідрант – це невід’ємна частина будь-якої протипожежної системи. Купити пожежний гідрант можна в будь-якій компанії, яка займається ливарним виробництвом. Так, на нашому сайті Ви можете підібрати і купити пожежний гідрант з доставкою в будь-яке місто України, Росії та інших країн СНД.

Типи пожежних гідрантів

Існує два основних типи пожежних гідрантів: підземні та надземні. Перші перебувають безпосередньо під землею, в спеціальних колодязях з кришкою. Підземні пожежні гідранти можуть також бути встановлені на підставці і засипатися землею. Щоб можна було забирати воду, на гідрант встановлюють пожежну колонку з двома виводять патрубками для підключення рукавів. Щоб добре уявити собі такий тип гідранта, варто подивитися на звичайну колонку край дороги.

Всі розуміють, що водопровідні лінії є і над землею. У таких випадках для дотримання протипожежної безпеки встановлюють надземні гідранти. А щоб уникнути пошкодження від перепаду температур, такі гідранти поміщають в спеціальну камеру. Таким чином, даний пристрій може працювати цілодобово.

Підземний пожежний гідрант і його виготовлення

Гідранти виробляються з чавуну, завдяки чому термін служби таких пристроїв становить до 18 років. Залежно від типу обладнання пожежні гідранти можуть мати висоту від 0,5 м до 3,5 м.
Більшою популярністю користуються все ж підземні гідранти. Все тому, що більшість водопровідних мереж знаходиться саме під землею. Цей тип гідранта також повинен відрізнятися високою морозостійкістю і максимально швидко включатися в роботу.

Перед тим, як встановлювати дане устаткування, необхідно переконатися в тому, що в місці установки відсутні негативні фактори. Тут мова йде про підвищений рівень грунтових вод і неврегульованому паркані поверхневих вод. На роботу гідранта впливає також недотримання норм експлуатації або неправильна установка клапана. Також слід уникати будь-якої несправності, яка може сприяти замерзання води в стояку.

При виборі гідранта для певного об’єкта слід звертати увагу на висотність споруди, необхідну витрату води, а також пропускну здатність устаткування. Установка такого обладнання повинне відбуватись відповідно до вимог, викладених в спеціальних документах.