Пожежний гідрант або чим гасити вогонь
Щоб побороти руйнівну стихію вогню, можна використовувати багато різних методів. Тільки всі вони припускають наявності пожежних гідрантів. Так що це за пристрій і який його принцип роботи та які типи пожежних гідрантів існують?
Гідрант є водозабірних пристосуванням, яке встановлюється на об’єктах з метою боротьби з можливим загорянням. Одним словом, гідрант – це невід’ємна частина будь-якої протипожежної системи. Купити пожежний гідрант можна в будь-якій компанії, яка займається ливарним виробництвом. Так, на нашому сайті Ви можете підібрати і купити пожежний гідрант з доставкою в будь-яке місто України, Росії та інших країн СНД.
Типи пожежних гідрантів
Існує два основних типи пожежних гідрантів: підземні та надземні. Перші перебувають безпосередньо під землею, в спеціальних колодязях з кришкою. Підземні пожежні гідранти можуть також бути встановлені на підставці і засипатися землею. Щоб можна було забирати воду, на гідрант встановлюють пожежну колонку з двома виводять патрубками для підключення рукавів. Щоб добре уявити собі такий тип гідранта, варто подивитися на звичайну колонку край дороги.
Всі розуміють, що водопровідні лінії є і над землею. У таких випадках для дотримання протипожежної безпеки встановлюють надземні гідранти. А щоб уникнути пошкодження від перепаду температур, такі гідранти поміщають в спеціальну камеру. Таким чином, даний пристрій може працювати цілодобово.
Підземний пожежний гідрант і його виготовлення
Гідранти виробляються з чавуну, завдяки чому термін служби таких пристроїв становить до 18 років. Залежно від типу обладнання пожежні гідранти можуть мати висоту від 0,5 м до 3,5 м.
Більшою популярністю користуються все ж підземні гідранти. Все тому, що більшість водопровідних мереж знаходиться саме під землею. Цей тип гідранта також повинен відрізнятися високою морозостійкістю і максимально швидко включатися в роботу.
Перед тим, як встановлювати дане устаткування, необхідно переконатися в тому, що в місці установки відсутні негативні фактори. Тут мова йде про підвищений рівень грунтових вод і неврегульованому паркані поверхневих вод. На роботу гідранта впливає також недотримання норм експлуатації або неправильна установка клапана. Також слід уникати будь-якої несправності, яка може сприяти замерзання води в стояку.
При виборі гідранта для певного об’єкта слід звертати увагу на висотність споруди, необхідну витрату води, а також пропускну здатність устаткування. Установка такого обладнання повинне відбуватись відповідно до вимог, викладених в спеціальних документах.