Пожежний гидрант ГОСТ – нове-старе обладнання

гидрант Гост подземный

Пожежний гідрант ГОСТ

Протипожежна безпека є дуже важливою складовою техніки безпеки абсолютно на кожному підприємстві. Якщо не дотримуватися правил і не знати основні методи боротьби з пожежами, то можна стати жертвою або допустити загибель інших людей.
Існує єдиний звід правил, який діє практично для всіх країн, з деякими змінами. У кожному будинку, на кожному підприємстві має бути встановлено спеціальне обладнання для боротьби з пожежею. Таким обладнанням є пожежний гідрант ГОСТ. Це пристрій, призначений для відбору води з існуючої водопровідної мережі.

Пожежний гідрант ГОСТ і його надійність

Пожежні гідранти повинні бути надійними – повний термін експлуатації становить більше 10 років, а безвідмовність наробітку не повинна бути менше 200 повних циклів. Пожежний гідрант виконується таким чином, щоб була забезпечена міцність корпусу при гідравлічному ударі. Не повинно з’являтися жодних пошкоджень при тиску, що перевищує робоче.
Протягом всієї служби в конструкції гідранта повинні бути збережені ущільнення і герметичність з’єднань. Не допустимі навіть краплеутворення або течі через стінки корпусу. Не можна допускати також протікання в місці ущільнення шпинделя або там, де є нерухомі з’єднання.
Пожежний гідрант ГОСТ

Робота пожежного гідранта

Робота пожежного гідранта повинна бути забезпечена під час його відкриття і закриття. Працездатність пожежного гідранта повинна перевірятися двічі в рік. Зазвичай це роблять навесні і восени.
Нормативними документами передбачено вимоги і до поставляється виробів і матеріалів, які використовуються для створення пожежних гідрантів. Всі комплектуючі приймаються з перевірками їх документації, яка підтверджує їх якість.
Технічні стандарти поширюються на такі фізико-хімічні властивості матеріалів, як шорсткість і твердість. Виготовлятися комплектуючі повинні згідно технічних умов. Дуже важливо дотримуватися і встановлених умов праці.
Перед тим, як прийняти пожежний гідрант в експлуатацію, і вчасно його служби, необхідно проводити випробування. З самого початку необхідно пройти приймально-здавальні випробування. А потім щороку потрібно проводити періодичні випробування для перевірки його безперебійної працездатності.
Якщо під час випробувань отримані негативні результати, то робота такого обладнання повинна бути припинена. Причини збою потрібно встановити в максимально короткі терміни і усунути дефекти, в разі необхідності.