Зливоприймальники дорожні

Зливоприймальники дорожні – міцне довговічне обладнання

Зміст:

Автомобільна дорога – для чого потрібен зливоприймальник дорожній

Коли стоїть питання проектування автомобільної дороги, то важливою складовою проекту є встановлення якісної системи дорожнього водозабору та розміщення таких пристроїв як зливоприймальники дорожні. Всі конструкції, які будуть виконувати функцію відводу води від дорожнього полотна, проектуються з метою запобігання перегріванню самого полотна.

Це необхідно передбачити, так як постійне перегрівування грунтів у підставі дорожнього полотна призводить до зміни їх фізико-механічного стану. В свою чергу, це сприяє втраті здатності витримувати більші навантаження. В підсумку, грунти засипаються, а дорожнє полотно руйнується.

Зливоприймальники дорожні та їх функції

Щоб продовжити термін експлуатації дорожнього полотна, а також запобігти його передчасному руйнуванню, необхідно встановити систему відводу дощових та талих вод з дороги. За межами міста система відводу здійснюється за допомогою пристрою каналів по боках дорожнього полотна. В ній збираються всі поверхневі води, і вони відводяться за межі розглянутої території.

Якщо ж система відводу поверхневих вод організовується в межах міста, то пропуск всіх вод здійснює решітка дощоприприймача, яка встановлюється вздовж дороги. Саме зливоприймальники дорожні не допускають проникнення шлаку та листів у систему водовідведення, захищаючи тим самим систему від засмічення. Щоб система працювала нормально протягом тривалого періоду, необхідно передбачити всі важливі моменти, які повинні допомогти відводу води без перешкод. Наприклад, всі лотки та канали повинні укладатись з певним кутом нахилу, щоб не відбувався застій води в системі.

Зливоприймальники дорожні повинні забезпечувати захист підземних трубопроводів від потрапляння в них відходів, бруду, трави та листя. Тому дана конструкція є важливою складовою всієї системи водовідведення поверхневих вод. Вся система є неподільною, тому дуже важливо дотримуватися всіх правил експлуатації, щоб зберегти дорожнє полотно та суміжні об’єкти в хорошому стані на довгий час.

Зливоприймальники дорожні чавунні?

Сьогодні зливоприймальники виконують з найрізноманітніших матеріалів. І якщо на території приватних будинків дозволяється встановлювати пластикові або алюмінієві конструкції, то на автомобільних міських дорогах правильно встановлюють зливоприймальник чугунний, так як саме цей матеріал зарекомендував себе, як міцний і довговічний.

Зливоприймальна решітка повинна має бути встановлена ​​щільно, щоб у разі наїзду на неї автомобіля не відбувалося ніяких рухів, здатних заподіяти шкоду транспортному засобу.