Литво та його види

Литво та його види: види ливарної обробки

У цій статті ми розповімо, що таке литво та його види, для чого воно використовується та познайомимо з 5 різними типами лиття, які зазвичай використовуються у ливарному виробництві.

Що таке литво та його види?

Литво – це процес металообробки на ливарному виробництві, який використовується для виробництва литих деталей у різних галузях промисловості, від машинобудування, автомобільних компонентів, аерокосмічних деталей до товарів повсякденного побуту.

Обробка відливок полягає в плавленні металу, заливанні у форми та очікуванні затвердіння. Отримана чорнова обробка може бути використана безпосередньо або має пройти такі етапи обробки.

Литво на замовлення – це дуже гнучкий процес, що дозволяє виготовляти деталі складної форми, незалежно від твердості металу із застосуванням різної температури плавлення. Простими словами, можна відливати будь-який метал, який підлягає розплавленню.

Які види ливарної обробки?

Існують різні методи обробки металу, і кожен ливарний завод вкладає кошти та спеціалізується на певних типах обробки відливків.

  • Лиття в зелений пісок має давні традиції в ливарній промисловості, але все ще широко використовується і сьогодні завдяки своїй ефективності. Зелене лиття в піщані форми є одним з традиційних і кращих видів лиття в ливарному виробництві. Кожна піщана форма використовується один раз і розбивається для отримання чорнового виливка. Термін “зелений” використовується не через колір піску, а його вологу текстуру. Він має здатність до природного зв’язування переважно за рахунок глиняних компонентів.
  • Лиття в піщані форми з фуранової смоли – інший поширений тип лиття. На відміну від зеленого піску, який забезпечує природне зчеплення, відливок із фуранової смоли в піщані форми залежить від деяких каталізаторів та зв’язуючих речовин. У цьому методі лиття пісок, фуранова смола та каталізатори змішуються разом для взаємодії у хімічній реакції. Зібрана чорнова обробка відрізняється гарною гладкістю поверхні та високою точністю.
  • Лиття по моделях, що виплавляються – це передовий метод лиття, що використовується для виливки складних виробів. Восковий малюнок формується методом упорскування, а потім покривається декількома шарами вогнетривкого матеріалу. Шляхом плавлення воскового малюнка створюється порожнина форми, готова до заливки металевої рідини. Зверніть увагу, що шаблон використовується лише один раз. За допомогою цього методу отримують деталі з високою точністю, тому він часто використовується для машинобудівної промисловості, особливо для дрібних деталей.
  • Лиття під тиском – це метод формування матеріалів під високим тиском, що застосовується для лиття кольорових металів та сплавів. Він використовується при лиття деталей для оптових замовлень, тому що перевагою цього методу лиття є його висока продуктивність та спрощений автоматизований процес виготовлення. Зібраний чорновий виливок відрізняється високою точністю і красивою глянсовою поверхнею.

Литво в постійні форми, також відоме як лиття в металеві форми, використовується для виробництва великої кількості виливків завдяки багаторазовому використанню однієї форми. Лиття в постійну форму підходить для більших виливків, зазвичай близько 10 кг, але може бути і більше – 20 і навіть 50 кг.
Загалом, кожна з цих технік лиття має як сильні сторони, і недоліки. Залежно від вимог до лиття та вимог проекту ливарний завод розгляне процес лиття, який підходить для вашого замовлення.