люк тип л

Люк каналізаційний легкий – умови застосування

Зміст:

Люк каналізаційний легкий

При влаштуванні підземних комунікацій використовуються люки каналізаційні, які виконують роль захисного елемента для оглядового колодязя. Також наявність таких пристроїв на проїжій частині автомобільних доріг захищає транспортні засоби від пошкоджень.

Сьогодні можна зустріти каналізаційні люки, виконані з різних матеріалів: чавуну, сталі, пластика, бетону, композиту, полімеру і інших. Але в більшості випадків більше переваги віддається все-таки чавунним виробам, так як саме цей матеріал протягом багатьох років довів свою міцність і довговічність.

У пішохідних зонах або в парках влаштовують люк легкий чавунний. І хоча сфера їх застосування досить вузька, ними легко керувати, завдяки їх невеликій вазі. Навантаження, яке можуть витримати такі пристрої, не повинно перевищувати 3 тонн. Їх цілком можна використовувати і в місцях, де можливий проїзд легкового автомобільного транспорту.

Люк легкий – використання

Люк легкий можна замінити і люками, виконаними з інших матеріалів, наприклад з полімерно-композитних або полімерних. Одним словом, в місцях, де взагалі не передбачено проїзд транспорту, можна встановлювати набагато легше конструкції. Наприклад, каналізаційний люк з чавуну важить до 90 кг, то кришка з полімерно-композитних матеріалів важить не більш 45 кг, а з полімерів – не більше 15 кг.
Якщо мова йде про встановлення каналізаційного люка на приватному подвір’ї, то краще використовувати звичайно полімерно-композитні або інші матеріали, завдяки яким буде легко обслуговувати люки. А ось в комунально-житловому господарстві все-таки більш краще використовувати люк чавунний тип Л, який за багато років встиг зарекомендувати себе, як надійний і довговічний матеріал.

Люк тип Л чавунний

Каналізаційний люк використовується з метою накриття оглядових колодязів різних підземних комунікацій. Люк чавунний тип Л ціна залежить від багатьох деталей. Наприклад, чи входить до складу каналізаційного люка запірний замок і т. Д.

Люк Л може бути виготовлений з будь-якого відповідного матеріалу, тим більше, що вартість полімерно-композитних і полімерних виробів набагато нижче в порівнянні з чавунними люками. Тільки завжди варто пам’ятати, що саме чавунні вироби відрізняються високим ступенем надійності, вони не піддаються деформацій від перепадів температур і їм не страшні висока вологість і постійний контакт з водою. Крім того, саме чавунні люки відрізняються тривалим терміном використання в порівнянні з іншими матеріалами.