кран пожарный ду 50

Кран пожежний ДУ-50: встановлення та догляд

Зміст:

Кран пожежний Ду 50

Протипожежне обладнання – це важлива складова системи пожежної безпеки будь-якого об’єкта. На території підприємств, а також у великих житлових масивах для захисту об’єктів під час пожеж встановлюють спеціальні пожежні гідранти. У житлових будинках і офісних будівлях також встановлюються пожежні крани , основним завданням яких є регулювання подачі води і її тиску під час гасіння пожежі.
Для того, щоб пожежний кран був введений в експлуатацію, необхідно встановити вентиль пожежний ДУ-50, за допомогою якого і можливе регулювання подачі води з трубопроводу. Кожне протипожежне обладнання повинно проходити перевірку та випробування двічі на рік. Пожежний кран складається з наступних основних елементів: пожежного клапана, запірного рукава і стовбура. Дуже важливо, щоб всі ці елементи знаходилися в робочому стані, так як від справності кожного з них може залежати життя людей.

Кран пожежний – ціна

Кран пожежний ДУ-50 ціна залежить в першу чергу від матеріалу, з якого він виготовлений . Це може бути латунь або чавун. Останній відрізняється високою міцністю і надійністю. Це матеріал, який не піддається корозії, тому саме чавунні вироби використовують на багатьох об’єктах.
Пожежний кран ДУ-50 має діаметр умовного проходу 50 мм встановлюється в системі протипожежного захисту з метою регулювати подачу води у разі необхідності з температурою до +50 градусів. Робочий тиск крана становить 1,6 МПа.

Кран фланцевий ДУ-50

Кран ДУ-50 повинен проходити відповідну перевірку двічі в рік, як і все протипожежне обладнання. Під час огляду необхідно перевірити кран на наявність пошкоджень, а також оглянути цілісність лакофарбового покриття. При огляді обов’язково потрібно перевірити герметичність всіх прокладок, щоб уникнути витоків води з трубопроводу. А також не допускати втрати води під час використання пожежного крана.

Замість звичайного вентиля часто використовують кран фланцевий ДУ-50 , який також є запірної трубопровідної арматурою. У цьому варіанті замикаючим елементів є куля з наскрізним отвором для проходу води. За допомогою обертання цієї кулі можна регулювати потік води.

Установка пожежних кранів чітко прописана в нормативних документах. Пожежні крани ГОСТ не повинні встановлюватися вище, ніж на 1,5 м від підлоги. А розміщувати їх потрібно обов’язково в спеціальному пожежному шафі. Не можна допускати замерзання води в крані, тому обов’язково потрібно стежити за температурою повітря в приміщенні. Також до устаткування завжди повинен бути відкритий доступ.