Дніпровський меткомбінат – для запуску необхідно $ 150 млн

Для запуску Дніпровського меткомбінату необхідно $ 150 млн

Дніпровський меткомбінат – для відновлення виробництва необхідно одноразове фінансове вливання в $ 150 млн. Про це заявив генеральний директор підприємства В’ячеслав Мосьпан, повідомляє прес-служба ДМК.

Директор ДМК з виробництва Костянтин Нєсвєт уточнив, що на підприємстві є запас сировини на виробництво агломерату – на перші 10 діб роботи двома печами. Але в разі запуску виробництва, не пізніше 3-х діб з моменту раздувкой печей на комбінат повинен почати надходити вугілля або Косова дрібниця.

Крім того, перед запуском основного обладнання необхідно забезпечити комбінат природним газом, подача якого сьогодні перекрита через борги ДМК.

Раніше керівництво ДМК заявило, що меткомбінат запустить виробництво тільки якщо зможе гарантовано забезпечити роботу трьох доменних печей.

Виробництво на ДМК було зупинено 30 березня 2017 р запуск його планувався через 7-10 днів – саме 7 квітня на рахунки комбінату очікувалося надходження зворотних коштів ПДВ. Чого не сталося – гроші були перераховані з держбюджету лише в самому кінці квітня. До цього моменту рахунку ДМК вже були заарештовані за борги підприємства перед кредиторами.

Раніше керівництво ДМК запевнило, що зупинка виробництва на ДМК жодним чином не связна з намірами демонтувати підприємство, більш того, незабаром очікується відновлення роботи комбінату.

ДМК є найбільшим підприємством промислового комплексу України з повним металургійним циклом.

Контрольний пакет акцій ІСД належить пулу невідомих російських інвесторів, які придбали підприємство за гроші ВЕБ, ще 49,9% акцій контролюють Олег Мкртчан і Сергій Тарута.