пожарных гидрантов

2 види пожежних гідрантів та їх особливості

Наявність швидкого доступу до води може стати вирішальним фактором ефективності пожежогасіння. Для забезпечення в населених пунктах встановлюють спеціальні пристрої, які називають гідрантами. Вони є кран, вмонтований у водопровідну мережу. До цього пристрою підключається спеціальний рукав, яким з водопроводу надходить вода, що використовується для гасіння пожежі.

Підземні пожежні гідранти

Підземний пожежний гідрант монтується у водопровідну мережу, що знаходиться під землею. Його розміщують у спеціально обладнаних колодязях, які закривають кришкою або каналізаційним люком для додаткового захисту. Щоб відібрати воду з водопровідної системи за допомогою такого гідранту використовують пожежну колонку.

Підземний пожежний гідрант складається з:

  • настановної голівки;
  • стояка;
  • клапанної коробки.

Усі його елементи виготовляють із сплаву заліза з вуглецем, у якому присутні вкраплення графіту. Довжина таких гідрантів може бути різною і залежить від розміру колодязя.

Під час встановлення підземних пожежних гідрантів необхідно враховувати їхню надійність та зручність в експлуатації. Ці фактори є вирішальними під час вибору моделі пристрою. Вони враховані при проектуванні підземного пожежного гідранта HDI2. Ця модель відрізняється зносостійкістю завдяки порошковому покриттю, яке захищає усі поверхні пристрою від корозії.

Перевагою гідранту HDI2 є модульна конструкція. Вона дозволяє у разі несправності або зміни висоти гідранту швидко та легко замінити компоненти корпусу, що направляють, штанги ніпеля без необхідності перекривати трубопровід.

Якщо гідрант HDI2 будуть використовуватись для потреб населення та господарської діяльності, то у разі перебоїв з водопостачанням, забрана вода з ємностей не потрапить назад до системи. Перешкоджатиме цьому спеціально передбачений зворотний клапан.

Наземні пожежні гідранти

Наземний пожежний гідрант є пристроєм, що встановлюється над поверхнею ґрунту. Вони є колонкою, поєднаною з водопровідною системою і має кілька виходів для стикування з пожежними рукавами. Такі гідранти можна використовувати не тільки для пожежогасіння, а й для господарських потреб.

Наземні пожежні гідранти бувають двох типів:

  • пожежний гідрант Дорошевського;
  • пожежний гідрант-пістолет.

Пожежний гідрант Дорошевського відрізняється тим, що його корпус виготовляють із СЧ15, який є сплавом заліза з вуглецем з вкрапленнями марганцю і кремнію. Це дозволяє продовжити термін експлуатації пристрою. У країнах Європи та Америки цей вид гідрантів набув широкого поширення.

Пожежний гідрант-пістолет – вузькоспеціалізований пристрій, який застосовується для ліквідації пожеж на шахтах та гірничодобувних розробках. Головною відмінністю цього гідранту є принцип його роботи. Для того, щоб скористатися гідрантом-пістолетом, необхідно закріпити його на обраній ділянці водопроводу та встановити пороховий заряд. Внаслідок пострілу у водопровідній трубі утворюється отвір, з якого через рукав проводиться забір води для гасіння пожежі.

Установка гідрантів допоможе швидше та ефективніше боротися з пожежами. Устаткування необхідно регулярно перевіряти та підтримувати у робочому стані, щоб ним можна було скористатися у разі виникнення неконтрольованого загоряння. Це може допомогти скоротити матеріальні збитки та врятувати життя людей.